Öregtészta

Öregtészta

Aki először kezd kenyérsütéssel biztosan találkozik ezzel a kifejezéssel és kezdőként joggal teszi fel a kérdést, mi van? Öreg tészta? Igen nem tévedés. Egy tészta, amely érik, dolgozik és azért felelős, hogy jobb kelt árut süthessünk. Személy szerint minden kelt tésztába szívesen teszem,  2/3 arányú liszthez 1/3 öregtésztát, de ahogy mondják ahány ház annyi szokás.

Hogyan is készül? Egyszerűen. Egyik tészta adja a másikat, de nézzük, miből indulunk.

Ami kell hozzá : 25 dkg liszt, 2 dl víz, 1 mokkáskanál cukor, 0,5 dkg élesztő. Ezeket összekeverem, megkelesztem, 10-12 órát. Este célszerű elkészíteni, nagy edényben, meleg helyen kelni kell hagyni. Először nagyon megnő, majd visszaesik, vagyis túlkel, amikor azt gondolnánk tönkrement onnantól használható. Ami megmarad belőle, azt be lehet tenni a hűtőbe, légmentesen lezárva két hétig minimum jó, vagy le is fagyasztható. Ha fagyasztott öregtésztát akarunk használni, azt előtte este tegyük át sima hűtőbe, másnapra szépen lassan kiolvad.

Print Friendly, PDF & Email

, ,