Bonne Chance Főzőiskola

Rozé kacsamell lecsós búzával

50 dkg búza
1 fej vöröshagyma
1,5 l húsleves, vagy zöldség alaplé
pár evőkanál olaj
Az elkészítése hasonló a rizottóéhoz, a vöröshagymát felkockázzuk, olajban megdinszteljük és hozzáadjuk a búzát. Hagyjuk átforrósodni  és forró levessel, vagy zöldség alaplével lassan felöntögetve megpároljuk.

Lecsókrém:
30 dkg hagyma
30 dkg kápiapaprika
60 dkg hámozott paradicsom

bors
A hozzávalókból lecsót készítünk és amikor készen van, leturmixoljuk, sűrű szitán átnyomjuk, hogy minél krémesebb legyen.

Kacsa:
4 kacsamell
Személyenként egy kisebb kacsamellet használunk fel. A mellet sózzuk, borsozzuk, a bőrét nem vagdaljuk be.  Forró serpenyőben minden oldalról hirtelen körbesütjük, végül bőrével lefelé hagyjuk sülni, amíg bőr ropogós lesz. Ezt követően a bőrrel felfelé fordítjuk és hagyjuk pihenni a mellet.
A lecsókrémet összekeverjük a búzával, a tetejére ráhelyezzük a hosszában felvágott kacsamell szeleteket.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

,