Érlelt kovász

Érlelt kovász

Amikor arról beszélünk, hogy a főzés szenvedély, egyik legjobb példánk a kovász. Napokig szeretgetjük, gondoskodunk róla és észre sem vesszük, de a mindennapok része lesz. A kovász készítésre annyi recept van, hogy a Révai lexikont tele lehetne vele írni, de én csak arról írok, ami nekünk a szent recept:) Bármennyire hihetetlen a levegő is tartalmaz erjesztő baktériumokat, amelyek megtalálják a kovászunkat és dolgoznak benne, így a legjobb megoldás őket munkába állítani. Csináljátok, süssetek vele és meglátjátok szeretni fogjátok.
A módszer :

  1. nap 2 evőkanál rozsliszt, 2 evőkanál víz ( fontos, ásványvíz, vagy forrásvíz)
  2. nap 2 evőkanál rozsliszt, 2 evőkanál víz
  3. nap 2 evőkanál rozsliszt, 2 evőkanál víz
  4. nap 3 evőkanál rozsliszt, 3 evőkanál víz
  5. nap 3 evőkanál rozsliszt, 3 evőkanál víz
  6. nap 1 evőkanál rozsliszt, 1 evőkanál víz
  7. nap 1 evőkanál rozsliszt, 1 evőkanál víz

Ettől a naptól kezdve már csak szeretgetjük, minden nap megetetjük 1-2 kanál liszttel, ha túl sűrű 1-2 kanál vízzel higítjuk.

Print Friendly, PDF & Email